Peer to Peer to Volunteer spalio 12-21 d.

ERASMUS+ KA1
Š.m. spalio 12-21 d. mes, 9 mokiniai, ERASMUS+ ir nuostabių mūsų vadovių dėka gavome neapsakomą galimybę atstovauti Lietuvą projekte „Peer to Peer to Volunteer“ Česka Lipoje, tobulinti anglų kalbos žinias ir bendrauti su jaunimu iš Čekijos, Lenkijos, Ispanijos, Italijos ir savanoriais iš EVS (Europos savanorių sąjunga).


Po ilgų kelionių autobusais penktadienį pagaliau pasiekėme kelionės tikslą - Česka Lipą. Čia buvome sutikti labai šiltai, pavaišinti ir įkurdinti. Nors truputy pavargę, ryžtingai leidomės patys patyrinėti miestą ir buvom pakerėti rudeniško Čekijos miesto grožio. O prie vakarienės stalo, dar nedrąsiai, tačiau po truputį susipažinome su kitų grupių nariais.
Pirmą šeštadienio pusdienį praleidome mišriomis šalių grupėmis vaikštinėdami po Česka Lipos vietas ir atlikdami užduotis: filmavome trumpus video klipus, žaidėme bendravimo ir bendradarbiavimo žaidimus, lyginome kainas ir miestų vietų išvaizdą, tvarką, žmones, mokėmės apie Čekijos istoriją, papročius, keletą jų kalbos žodžių. Tarpkultūriniame vakare kiekviena grupelė pristatėme savo šalis: šokom „Jurgelį meistrelį“, žaidėme tradicinį lenkų žaidimą, klausėmės dainos apie Čekiją, patys patapome Ispaniškos „paellos“ ingredientais ir klausėmės itališkos dainos. Taip pat vaišinomės tradiciniais šalių gardėsiais.
Sekmadienį praleidome Prahoje: aplankėme senamiesčio aikštę, Astronominį laikrodį, Karolio tiltą, galeriją, Franko Kafkos metamorfozės skulptūrą, iš toli stebėjome pilį ir gėrėjomės kitais sostinės vaizdais.
Pirmadienį diskutavom apie aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje ir apie pagrindines žmogaus kompetencijas, žaidėme žaidimus ir keliavome paplaukioti baseine.
Antradienį vienoje iš Česka Lipos mokyklų kiekviena grupelė pristatėme savo šalis, mokėme savo kalbų žodžių ir bendravome su jaunimu. Po pietų keliavome aplankyti netoli esančią stiklo gamyklą ir prie lėkštės gardaus obuolių pyrago ir puodelio šiltos kavos smalsiai stebėjome, kaip iš stiklo gaminama grožis, muziejuje prisižiūrėjome nuostabiausių stiklo skulptūrų ir stebėjomės, kad miestelis visur išpuoštas įstabiais stiklo dirbiniais. Besivaikščiodami ir besigrožėdami bendravome, susipažinome vieni su kitų muzika, dainavome ir šokome.
Trečiadienį keliavome į Liberek miestą į „IQ Landia“ mokslo centrą. Čia kiekvienas atradome kažką nuostabaus: pūtėme burbulus, klausėme žaibų sukeltos muzikos, klykėme riksmų kambaryje, pabuvome slaptais agentais ir grojome arfa be stygų arba nuostabiu pianinu. Vėliau pasivaikščiojom po Libereko miestą.
Ketvirtadienį kalbėjome apie save prieš ir po šio renginio, stebėjome linksmą EVS baigiamąjį vaidinimą-interviu apie savanoriavimą ir jo vertę, daug šnekėjomės, žaidėm, dalinomės įspūdžiais. Atsisveikinimo vakaro metu dėkojome vieni kitiems ir projekto organizatoriams, vieni kitiems teikėme Erasmus+ sertifikatus, fotografavomės ir atsisveikinome su liūdesiu akyse, nes supratome, kad tapome viena šaunia didele šeima ir ilgėsimės kartu taip nuostabiai praleisto laiko.
Paskutinę mūsų dieną Čekijoje nuo pat ankstyvo ryto praleidome Prahoje, aplankėme „Šokantį“ namą, vaškinių figūrų muziejų, Karolio tiltą, Džono Lenono sieną, kuri mane bene labiausiai pakerėjo, nes mirgėjo žmonių mintimis, mat kiekvienas užrašas siuntė kažkokią mintį apie laisvę, meilę, lygybę, optimistiškai perteikė nuostabiausias žymių žmonių mintis, ryškiausių dainų žodžius ir viltis. Vakare su liūdesiu palikę Čekiją su džiaugsmu leidomės kelionėn namų link.
Jei ieškosit minusų - rasit minusus, jei pliusų- tik pliusus. Taip mūsų vadovė Daiva Šnipaitienė sakė mums vykstant į šią kelionę. Manau, kas norėjo, rado tai, ko jiems trūko, ir kiekvienas dalyvis iš šio projekto gavo kažką svarbaus- naujus draugus, atrastus gebėjimus, neišdildomus prisiminimus, dar labiau praturtintą žinių bagažą ir namo grįžome pasikeitę- ne tik patobulinę anglų kalbą ir savo kompetencijas, bet ir drąsesni, optimistiškesni, atviresni, galbūt pasiryžę savanorystei ir aktyviam visuomeniniam gyvenimui, galbūt atradę save ir pamatę aplink esančius žmones visai kitaip.
Gražiškių gimnazijos IIIB klasės mokinė Aušra Gedrimaitė

Paruošė Gražiškių gimnazijos IIIB klasės mokinė Aušra Gedrimaitė
Peržiūros: 803